do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj Święto Rodziny w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście

Dnia 3 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście odbyło się Święto Rodziny, które było podsumowaniem Ogólnopolskiej Kampanii ,,Postaw na Rodzinę"

 
 
 
 

Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście już po raz III uczestniczył w Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę”, której inicjatorem na lokalnym terenie jest Urząd Gminy Nowe Miasto. Działania w ramach kampanii rozpoczęto już w styczniu - Dniem Babci i Dziadka w klasach I – III Szkoły Podstawowej. W marcu dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum odbyły się profilaktyczne warsztaty prowadzone przez psychologa-terapeutę– Pana Leszka Wróblewskiego.

III Piknik Rodzinny otworzyła pani Dyrektor Edyta Jakubowska, na początku powitała wszystkich uczestników, szczególnie ciepło dzieci, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli towarzyszyć społeczności szkolnej w tym szczególnym dniu. Pani Dyrektor, w słowach skierowanych do uczestników pikniku, podkreśliła jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina, i jak wielkie znaczenie w dzisiejszym świecie mają tkwiące w jej tradycjach wartości.
Następnie, Wójt Gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski, złożył serdeczne życzenia wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom. W dowód wdzięczności, goście otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane upominki. W dalszej części uroczystości padło wiele mądrych, pięknych i ważnych słów na temat Rodziny, jako symbolu najwyższych wartości, takich jak miłość, bezpieczeństwo, odpowiedzialność. Następnie pani Dyrektor wręczyła podziękowanie Panu Sławomirowi Zalewskiemu, który w szczególny sposób pomaga potrzebującym Rodzinom, niosąc wsparcie, dobrą radę i życzliwość. Uhonorowani zostali również przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół, których pomoc przy organizacji Pikniku była nieoceniona.


Po otwarciu uroczystości uczniowie klas IIa oraz IIb pod opieką pań: Grażyny Dylewskiej i Doroty Warmiak przedstawili krótki występ słowno – muzyczny poświęcony rodzinie. Następnie wszyscy mogli obejrzeć imponujący układ taneczny uczennic, które uczestniczą w zajęciach tanecznych prowadzonych przez trenerów ze Szkoły Tańca Start w Płońsku. W trakcie występów artystycznych przygotowanych na ten wyjątkowy dzień, dzieci miały okazję zaprezentować swoje uzdolnienia recytatorskie, wokalne i taneczne. W dalszej części uroczystości dzieci zabawiali bohaterowie Ulicy Sezamkowej. Mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie bardzo przeżywali występy dzieci, które dostarczyły im wielu przeżyć i wzruszeń. Dzięki współpracy z Niepublicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej "PALIUM" w Nowym Mieście można było zatroszczyć się o swój stan zdrowia i przy stanowisku medycznym zmierzyć ciśnienie.

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w „III Pikniku Rodzinnym” na sportowo, rozgrywając mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Tego dnia w szkole dominowały trzy kolory: zielony, biały i niebieski. Zwycięzców nagrodzono pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Agrobiznesu Święto Rodziny spędzili wraz z wychowawcami w leśniczówce - Kuchary Królewskie, gdzie rozstrzygnięto konkurs na „Drzewo genealogiczne”. Główną atrakcją tego dnia były rozgrywki II Leśnego Turnieju Piłki Siatkowej oraz gry i zabawy plenerowe. Podczas gdy reprezentacje poszczególnych klas walczyły o puchar piłki siatkowej, pozostali uczniowie i nauczyciele brali udział w innych konkurencjach –zawodach strongboys’ów, grali w krykieta, kocykówkę, frisbee.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście www.nowemiasto.edu.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service