do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gmina Nowe Miasto w dniu 02 kwietnia br. złożyła wniosek i 7 kwietnia uzyskała dofinansowanie w wysokości 60 000 zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt ma na celu umożliwienie nauki zdalnej nauczycielom i uczniom, których sytuacja rodzinna i materialna nie pozwala na uczestnictwo w nauce przez Internet. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Po przeprowadzeniu rozeznania cenowego i wyborze najkorzystniejszej oferty Gmina Nowe Miasto zakupiła sprzęt komputerowy za kwotę 59 857,95 zł. Zakupiony sprzęt składa się z 20 laptopów z oprogramowaniem i programem antywirusowym, urządzeniem do Internetu - routerem oraz niezbędnymi akcesoriami tj.: myszkami, słuchawkami z mikrofonem i torbami. Zestawy komputerowe zostały przekazane na ręce Pani Edyty Jakubowskiej - dyrektor Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście.

Po zakończeniu kształcenia w formie zajęć zdalnych, ww. zestawy komputerowe zostaną wykorzystane do celów związanych z realizowaną przez Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście działalnością dydaktyczną.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service