do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W ubiegłym tygodniu, podczas Finału PLWS, gościliśmy na naszym łowisku w Nowym Mieście wielu utytułowanych spławikowych zawodników z całej Polski. W tych dwudniowych zawodach na Zalewie Nowomiejskim udział wzięło 70 zawodników, tworzących dwuosobowe teamy, w tym goście specjalni – wybitni wędkarze i jednocześnie Mistrzowie Świata - Didier Delannoy i Baptiste Courtellemont. Koledzy z Francji, wcześniej oglądani przez nas jedynie na łamach branżowej prasy, okazali się być ludźmi bardzo otwartymi i sympatycznymi. Chętnie udzielali wywiadów, pozowali do wspólnych „selfie” i pozwalali licznie zgromadzonym na ich stanowisku wędkarzom zapoznać się ze swoimi technikami połowu ryb. Podczas nagrywania nad wodą materiału telewizyjnego bardzo mile wypowiadali się o naszym łowisku, o Polsce oraz o wysokim poziomie naszych krajowych wyczynowców. Zdaniem sztabu organizacyjnego, od pierwszego dnia pobytu w Polsce ich poczynania nad Zalewem Nowomiejskim śledzili na portalach społecznościowych wędkarze z całej Europy!

Wcześniej wyłonieni w rozgrywkach wojewódzkich uczestnicy finału obowiązkowo wzięli udział w piątkowym treningu, po którym nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów oraz losowanie stanowisk. Należy dodać, że spora grupa zawodników przyjechała do Nowego Miasta już w środę, by zapoznać się z łowiskiem. Przez te kilka dni wszyscy zawodnicy przeważnie zakwaterowani byli w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych. Dla Mistrzów Świata oraz całego sztabu organizacyjnego zarezerwowaliśmy wszystkie pokoje w niedalekiej leśniczówce „Paryż”, także Francuzi czuli się „jak u siebie w domu” ;)

Zawody, tak w sobotę jak i w niedzielę, trwały od godz. 8.00 do 15.00 (samo łowienie po cztery godziny). Pogoda była zmienna, lepsza jednak pierwszego dnia zawodów. W sumie złowiono ok. 350 kg ryb (głównie płocie, leszcze, liny, ukleje, okonie i jazgarze), które po ważeniu wróciły do wody.

Równolegle z zawodami miało miejsce jeszcze jedno ciekawe wydarzenie. Otóż, w wolny sobotni wieczór w Nowomiejskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy w Europie przedpremierowy pokaz nowości sprzętowych na 2016 rok Firm Rive i Tubertini, który był miłym dla oka przerywnikiem. Rozmów i westchnień nie było końca, bowiem niektóre cacuszka warte były naprawdę wiele…

Polscy zawodnicy okazali się być bardzo gościnni i pozwolili kolegom z Francji wygrać te zawody ;) Więc niespodzianki nie było, choć faworytem wydawał się być także znany już większości polskich wyczynowców wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Kacper Górecki z Lidzbarka Warmińskiego. 

Drugie miejsce zajęła drużyna "Harison" z woj. dolnośląskiego w składzie: Konrad Kuchciak i Jacek Kuchciak, trzecie zaś drużyna „AN-MAR FISHING” z woj. śląskiego w składzie: Marcin Małecki i Marcin Gubas, którzy zrobili sobie tym samym wspólny prezent imieninowy :) Należy dodać, że wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko.

Na uroczyste zakończenie przy plaży zaproszony został Wójt Gminy Nowe Miasto, Pan Sławomir Zalewski oraz Prezes Koła PZW Nowe Miasto, kol. Juliusz Wardzyński, którzy przekazali zwycięzcom i organizatorom, oprócz słów gratulacji, także symboliczne pamiątki z Nowego Miasta. Miłym akcentem było wręczenie gościom przez sztab organizacyjny pamiątkowych tabliczek za pomoc w realizacji tego projektu.

To była największa impreza wędkarska na naszym łowisku, dodatkowo uświetniona obecnością Spławikowych Mistrzów Świata. Dziękujemy uczestnikom zawodów, sztabowi organizacyjnemu za współpracę na wysokim poziomie, sponsorom za nagrody dla wielu drużyn, Panu Wójtowi za przychylność, mediom a także wszystkim przyglądającym się kibicom za wytrwałość. Warto było!

Mamy nadzieję, że tego typu imprezy doskonale promują nasze piękne hobby, jakim jest wędkarstwo. Promują także Okręg Ciechanowski PZW oraz same Nowe Miasto ze swoim rybnym zalewem ;) o czym świadczą wypowiedzi wielu osób:

…„W końcu z powrotem :) Spędziłem super tydzień w Polsce, który będzie należał do moich najlepszych wspomnień, atmosfera, wędkowanie, spotkanie z super ludźmi... I love Poland :)„ -  Baptiste Courtellemont.

…„Finałowe łowisko okazało się idealną wodą na tak duże zawody. Zalew w Nowym Mieście jest wzorowo zagospodarowanym zbiornikiem. Bardzo duża ilość ryb drapieżnych sprawia, że białoryb jest zdrowy i dorodny. Zawodnicy łowili głównie płocie, niewielkie leszcze, ukleje i od czasu do czasu także liny! Wielkim plusem dla łowiska było to, że czołowe lokaty można było wywalczyć każdą metodą spławikową, od uklejówki po odległościówkę.”… - Kacper Górecki

…”Impreza przygotowana perfekcyjnie. Organizacja, nagrody i smaczny, ciepły posiłek - extra. Gratuluję organizatorom”… - Konrad Kuchciak

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service