do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz we współpracy z Komendą Główną Policji pod koniec kwietnia zainaugurowała kampanię „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Prowadzona kampania ma charakter ogólnopolski i jest oparta na współpracy z samorządami, w szczególności z lokalnymi strukturami odpowiadającymi za rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Gmina Nowe Miasto w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych włączyła się w kampanię. Do mieszkańców trafią ważne informacje zawarte w ulotkach, broszurach, plakatach, uświadamiające nam, że powstrzymanie pijanych kierowców leży w interesie wszystkich. Od tego, czy zareagujemy może zależeć zdrowie i życie wielu osób.

Działania informacyjne są dodatkowo prowadzone poprzez stronę internetową www.powstrzymaj.pl.  Zachęcamy do zapoznania się z jej zawartością. Znajdują się tam przede wszystkim porady ekspertów, materiały informacyjne a także przykłady dobrych praktyk realizowanych w samorządach gminnych w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na stronie zamieszczone są także, w formie plików dźwiękowych, rozmowy z ekspertami na temat kampanii, m.in. z Krzysztofem Hołowczycem i Radosławem Pazurą.

 

GKRPA – czerwiec 2014

 

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service