do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt dla schroniska

w Chrcynnie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście pod opieką nauczycielki Pani Anny Fałczyńskiej zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku w Chrcynnie - Fundacja „Centrum Ochrony Środowiska” ul. Dąbrowskiego 18, 05-190 Nasielsk, do którego przekazywane są bezdomne psy odłowione na terenie gminy Nowe Miasto.

W ramach akcji „Stop pustym miskom - pomóż schroniskom” uczniowie szkoły podstawowej zebrali 931 kg karmy. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja odpowiedzialności i uświadomienie uczniom, że zwierzęta są wrażliwymi, czującymi istotami, mającymi podobnie jak ludzie swoje prawa, które muszą być przestrzegane. 

Nagrodą dla klasy, która zebrała najwięcej karmy był wyjazd w dniu 16 listopada 2017 roku do schroniska w Chrcynnie, podczas którego przekazano zebraną karmę.

Podczas pobytu w schronisku Pan Krzysztof  Łukasiewicz i wolontariuszka Pani Marta Gnadkowska  z cierpliwością i dużym zaangażowaniem opowiadali o funkcjonowaniu schroniska i serdecznie podziękowali za dostarczoną pomoc.

Wolontariuszka  Pani Marta Gnadkowska oprowadziła uczniów po obiekcie, gdzie można było zobaczyć psy tam przebywające. Uczniowie mogli poznać wolontariuszkę, która  bardzo aktywnie angażuje się w działalność na rzecz schroniska m.in. wyprowadza psy na spacer.

Pan Krzysztof  Łukasiewicz w ramach podziękowania uczniom za zebranie karmy dla bezdomnych zwierząt zorganizował ognisko.

Apelujemy do ludzi z sercem, jeśli chcesz zyskać wiernego przyjaciela zgłoś się do schroniska i zaadoptuj bezdomnego pieska.

 

Urząd Gminy Nowe Miasto

Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji

listopad,  2017

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service