do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

INICJATYWA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Telefon zaufania przez całą dobę

Początek roku szkolnego niekoniecznie musi przynieść radosne chwile. Młodym ludziom czasami wydaje się, że z pewnych sytuacji nie ma wyjścia.

Rzecznik praw dziecka zapewnia, że w każdej sprawie można znaleźć pozytywne rozwiązanie. Zachęca dzieci i młodzież, znajdujące się w kryzysowej sytuacji, do korzystania z bezpłatnej, działającej całodobowo telefonicznej linii.

Specyfiką dziecięcego telefonu zaufanie jest jego dwoisty charakter. Z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej strony pełni on również rolę telefonu interwencyjnego. Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Telefon o numerze 800 12 12 12

jest czynny od poniedziałku do piątku

w godzinach od 8.15 do 20.00.

Każdy kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy, może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

Wszyscy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów.

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service