do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od 2011 roku w Gminie Nowe Miasto funkcjonuje Gminne Centrum Alarmowe SMS (dalej: GCA SMS). Jest to system, który w łatwy sposób umożliwia komunikację z naszymi mieszkańcami oraz usprawnia i przyspiesza rozsyłanie informacji wewnątrz organizacji ważnych dla funkcjonowania Gminy – np. do sołtysów, radnych lub grupy zarządzania kryzysowego (zarządzający akcją, komendant policji, straży gminnej, straży pożarnej, weterynarz itp.).

W łatwy, prosty, a przede wszystkim szybki sposób jesteśmy w stanie wysłać wiadomość do określonej grupy docelowej. Po wybraniu właściwej grupy z menu na stronie www jednym kliknięciem można wysłać wiadomość do wszystkich odbiorców.

Chcesz być powiadamiany o zagrożeniach meteorologicznych lub hydrologicznych? Skontaktuj się w tym celu z Referatem Organizacyjnym i Oświaty w naszym Urzędzie, a dopiszemy Twój numer telefonu komórkowego do naszej bazy danych.

Informacje o zagrożeniach pochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (dalej: IMGW). Poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK), a dalej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) trafiają do naszego Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (GCZK). Następnie, jeżeli tylko trafi do nas informacja o zagrożeniu z IMGW, przesyłamy ją naszym abonentom w formie krótkiej wiadomości tekstowej (SMS), wykorzystując przy tym GCA SMS.

Pamiętaj!!! Przekazujemy ostrzeżenia meteo i hydrologiczne, które do nas trafiły z IMGW, najszybciej jak możemy.

Poniżej przykłady wysłanych wiadomości poprzez GCA SMS:

z dnia 03.08.2012r.

WOJ. MAZOWIECKIE - MOZLIWE BURZE Z GRADEM DO GODZ. 23.00 DNIA DZISIEJSZEGO, DESZCZ OD 20 DO 30mm, WIATR W PORYWACH DO 90km/h. PRAWDOPODOBIENSTWO 80% ZRODLO:IMGW

z dnia 21.06.2012r.

Stopien zagrozenia 1. Przewiduje sie do godz. 23.00 wystapienie burz, lokalnie z gradem/opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm/wiatr w porywach do 60-75 km/h. Prawdopodobienstwo wystapienia 80%-Zrodlo: IMGW. Urzad Gminy Nowe Miasto

z dnia 24.02.2012r.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe dla sołectw leżących wzdłuż rzeki Sony. Całodobowy dyżur pełni Juliusz Wardzyński, Z-ca Szefa Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (tel. 667-476-345).

z dnia 14.02.2012r.

Urząd Gminy Nowe Miasto informuje: ZAMIEĆ ŚNIEŻNA od 23.00/14.02 do 18.00/15.02. Wiatr w porywach do 70 km/h, opady śniegu 8-12 cm. O przypadkach powstawania zasp prosimy informować Pana K. Konieczka.

Opracował: Juliusz Wardzyński 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service