do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W dniach 6-10 czerwca 2019 na terenie naszej gminy odbył się plener malarski pt. ,,Nowomiejskie inspiracje", którego organizatorem było Stowarzyszenie KGW w Nowym Mieście a współorganizatorem Gmina Nowe Miasto.

W 5-dniowym plenerze wzięło udział 9 malarzy z Płońska, Nowego Miasta i Mławy.

Artyści po zwiedzeniu okolicy i wybraniu tematyki prac, przystąpili do pracy twórczej w pięknym, urokliwym miejscu - Gospodarstwie Agroturystycznym Ranczo Aksamitka w Gawłowie, którego stawy, piękna przyroda i bociany.... stały się inspiracją dla malarzy.

Nad całością czuwała Komisarz pleneru - Pani Katarzyna Rólka.

Równoległym, drugim zadaniem tego projektu, były Warsztaty Malarskie dla dzieci z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście, które przygotowałam z Panią Dyrektor Edytą Jakubowską.

Warsztaty, które odbyły się 7 czerwca 2019 - prowadził Pan Grzegorz Filipczyk.

Pod okiem malarza, 17 dzieci szlifowało swój warsztat, uczyło się doboru kolorów, wymieniali doświadczenia. W wyniku tego powstało 17 pięknych prac.

Cały projekt, który przygotowywałam od lutego br, trwał będzie 5 miesięcy i zakończony zostanie (na przełomie sierpnia i września) wystawą prac malarzy i dzieci, oraz wernisażem, na który zaproszeni będą współorganizatorzy i sponsorzy.

Wybrane prace dzieci i obrazy malarzy uwiecznione zostaną w kalendarzu na rok 2020 wydanym przez Gminę Nowe Miasto.

Ponieważ pieniądze uzyskane w wyniku konkursu na kulturę, organizowanego do 15 marca 2019 przez Starostwo Powiatowe w Płońsku, były zdecydowanie niewystarczające, musieliśmy pozyskać sponsorów aby 5 miesięczny projekt mógł być zrealizowany. Wnioskowaliśmy o kwotę 5800 zł, otrzymaliśmy zaś kwotę 1000 zł.

Dlatego dziś serdecznie dziękuję Sponsorom:

  1. Starostwu Powiatowemu w Płońsku,
  2. Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku,
  3. LGD-PRZYJAZNE MAZOWSZE,
  4. Państwu Iwonie i Piotrowi Budziszewskim,
  5. Pani Agnieszce Obermeyer Prezesowi Palium,
  6. Pani Monice Zimnawoda - Radnej Miejskiej.

Dziękuję Wójtowi Gminy Nowe Miasto Panu Sławomirowi Zalewskiemu za pomoc techniczną i logistyczną w organizacji pleneru w Gawłowie.

Dziękuję za objęcie patronatem medialnym całego projektu gazecie EXRA-PŁOŃSK.

Ponieważ zebrane środki nie wystarczą na realizację projektu, zwracam się do wszystkich Państwa, którzy kochają sztukę, malarstwo, są wrażliwi na piękno naszej ,,Mazowieckiej Ziemi", zainteresowani by uwiecznić ją na obrazach dla przyszłych pokoleń...... o wsparcie i pomoc finansową.

 

Z serdecznościami

Alicja Chyczewska

Organizator pleneru z ramienia Stowarzyszenia KGW Nowe Miasto

 
 
 
 
 
 
 
 

Fot. Katarzyna Rólka

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service