do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj Marsz Gwiaździsty już za nami...

31 maja ponad 200 osób uczestniczyło w „Marszu Gwiaździstym-pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński”.

 
 
 
 

Uczestnicy mieli do wyboru cztery trasy: rowerową po gminie Płońsk do Nowego Miasta, rowerową po mieście i gminie Raciąż, konno bryczkami po gminie Nowe Miasto i kajakową rzeką Wkrą po gminie Sochocin i Joniec. Po przemierzeniu swoich tras wszyscy udali się nad Zalew do Nowego Miasta, gdzie odbyło się podsumowanie marszu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową gwiazdę a gmina Płońsk, która miała najwięcej, bo aż 67 osób na swojej trasie otrzymała puchar i tytuł Lidera Turystyki Powiatu Płońskiego oraz prawo organizacji zakończenia marszu w przyszłym roku.
Bardzo udaną zabawę miały dzieci animowane przez aktorów z formacji Mika Art. Wróżka Mazovia i dwaj jej pomocnicy-skrzaty zostali zaproszeni przez Lokalną Grupę Działania –Przyjazne Mazowsze. Przez konkursy, quizy, ulotki, zabawy i piosenki aktorzy przybliżyli mieszkańcom naszego powiatu działalność LGD-PM. W dalszej części programu wystąpił zespół rozrywkowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płońsku, który porwał młodszych i starszych do tańca. Na zakończenie imprezy wystąpił zespól EASY LAND.
Płońskie starostwo i Urząd Gminy Nowe Miasto ufundowali dla wszystkich uczestników kiełbaski z grilla, a LGD-PM nagrody w konkursach.

Organizatorami marszu byli:
Starostwo Powiatowe w Płońsku
Gmina Nowe Miasto
Gmina Płońsk
Gmina Sochocin
Miasto Raciąż
Gmina Joniec
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze

Bardzo dziękujemy za współpracę: pracownikom samorządowym gmin biorących udział w marszu, zespołowi organizującemu marsz, właścicielom parku rozrywki MAMUTOWO za ufundowanie przejazdu bryczkami, Straży Gminnej, strażakom, zespołowi muzycznemu działającemu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, Lokalnej Grupie Działania Przyjazne Mazowsze, patronowi medialnemu Tygodnik Extra Płońsk, aktorom z MIKA ART, zespołowi z Pańatwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku, zespołowi EASY LAND i firmie P’ART za nagłośnienie imprezy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service