do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj Jacek Musiatowicz w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”

W dniu 8 maja 2013 roku w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście odbył się koncert.

 
 
 
 

Koncert został zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jacek Musiatowicz – poeta pieśniarz, tekściarz. Artysta związany był z zespołami: Perfect, Oddział Zamknięty, TSA, Bracia, Budka Suflera, Bajm oraz z wokalistami np.: Patrycją Markowską i Iwoną Węgrowską. Obecnie zaangażowany jest w pracę profilaktyczną, gra koncerty. Program „Życie na niby”, z którym przyjechał do naszej szkoły w dniu 8 maja 2013 roku skierowany był do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście i Szkoły Podstawowej w Gościminie Wielkim. Program motywujący realizowany był w formie koncertu rockowego, mówił o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłaniać młodego człowieka do sięgania po używki. Nie ma różnicy: alkohol czy narkotyki – mówił Jacek Musiatowicz – to chemia a z nią jeszcze nikt nie wygrał. Nie ma człowieka, który przepił alkohol, nie ma narkomana, który „przećpał” narkotyki. To wszystko prowadzi do śmierci. Nieuchronnie. Zawsze. Podczas koncertu przestrzegał młodych ludzi przed zgubnym wpływem różnego rodzaju używek m.in. dopalaczy. Ostrzegał przed nierozsądnymi decyzjami i wyborami. Słowa Pana Jacka, który odwoływał się m.in. do mądrości życiowych ks. Jana Twardowskiego, z którym się przyjaźnił, wywarły ogromne wrażenie na uczniach. Na scenie była gitara elektryczna, dużo przejmujących piosenek i bezkompromisowe teksty o znaczącej roli rodziny i szacunku dla siebie i drugiego człowieka. „Szanujcie rodziców, bo nie macie pewności, że jutro będziecie ich mieć„ – to jedno z przesłań Pana Jacka.

Koncert zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach realizowanego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Nowe Miasto na 2013 r. – Uchwała Nr 133/XXIV/2012 Rady Gminy Nowe Miasto z dnia 27 grudnia 2012 roku. Program bardzo podobał się uczniom i nauczycielom, koncert trwał 90 min.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service