do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W sobotę 12 października o godzinie 9.00 rozpoczęła się harcerska akcja sprzątania lasów.  426 WDH „Wagabundy” podzielona na 2 pięcioosobowe zastępy wyruszyła w leśny „teren”.

Pierwszy zastęp „przeczesywał” lasy nieopodal zalewu, zaś drugi w okolicach Miszewa. W ciągu siedmiogodzinnej rywalizacji zastępy zebrały 30 worków śmieci o pojemności 240 litrów. W minioną sobotę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęło kilka dzikich wysypisk śmieci. Harcerze nie szczędzili sił. Z prawdziwym poświęceniem wydzierali z ziemi kawałki papy i ubrań.     

Ponadto, w czasie półgodzinnej przerwy około godziny 12.30 zastępy miały jeszcze za zadanie rozwiązać krzyżówkę związaną z autorem „Kamieni na szaniec”.

Harcerska akcja zakończyła się zasłużonym odpoczynkiem przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy pieśni oraz słuchaliśmy słów gawędy. Strażnicy ognia czuwali, aby ognisko płonęło jak najdłużej. Jego blask i ciepło towarzyszyło nam przez trzy godziny. Wokół niego na pożegnanie zapletliśmy harcerski krąg.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za wyrażenie zgody na rozpalenie ogniska na terenie przy nowomiejskim zalewie oraz za pomoc przy transporcie śmieci.

                                                                            Harcerze z 426 WDH Wagabundy

 

Opracowanie: Renata Sarnecka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service